if i had the time to cook every day and i didnt get subway for dirt cheap(since im working there now :o ) then i'd cook and eat home every day, but...
I added up my total subway tab last week and how much i got charged... 15 subs(i get charged per sub no matter what it is), 9 drinks, 12 cookies, 6 bags of chips... $3. i cant beat that, thats waaaay cheaper than eating at home.
__________________
Black Vtec Prelude-h22a power'd
Many dreams come true, and some have silver linings.
I live for my dreams and a pocket full of gold.
|